حمایت همه‌جانبه تلویزیون از جشنواره فیلم فجر

هنوز هیچ خبری درباره تعداد آثار شــرکت‌کننده و نام آنها از روابط عمومی چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر منتشر نشده اما آنقدر حاشــیه‌ها و جنجال‌ها پیرامون جشنواره امسال زیاد است که شاید یکی از پرخبرترین جشنواره‌ها را از حیث گمانه‌زنی و اعلام آثار پیش از معرفی رسمی آنها را در این شاهد هستیم. گویا تمامی نهادها و سازمان‌ها بسیج شده‌اند تا به هر نحوی شده جشنواره را پوشش دهند و هر طور شده تنور آن را گرم کنند. برنامه سینمایی هفت که از جشنواره سال گذشته به دلیل کیفیت پایین تعطیل شده بود به گفته معاون سیما در آستانه جشنواره فیلم فجر به تلویزیون بازمی‌گردد؛با این تفاوت که امسال نه از شبکه سه بلکه از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

معاون سیما از سرقفلی و جدی بودن برنامه هفت برای تلویزیون گفت. این در حالی است که‌ مدت‌هاست از این برنامه که معاون ســیما از جدی بودن آن می‌گوید، خبری نبود: امسال علاوه‌بر برنامه هفت که سرقفلی اســت و برایمان خیلی جدی است، برنامه‌های دیگری هم داریم. هفت به خاستگاه اصلی که شبکه نمایش است، می‌رود. به شکل ویژه در شبکه نمایش و از این پس در سال‌های آتی در همین شبکه تولید خواهد شد. محسن برمهانی با اشاره به برنامه‌های دیگری که به جشنواره فیلم فجر امسال می.پردازند، گفت: در شبکه‌های دیگر هم ویژه برنامه‌هایی داریم که از جشنواره فجر به‌صورت روزانه گزارش تهیه می‌شود. یک برنامه تخصصی هم در یکی از شبکه‌های اصلی داریم که به‌صورت شبانه و گفت‌وگو محور روی آنتن می‌رود.

در عین حال، دو برنامه سینمایی اصلی و ویژه داریم که یکی هفت و یکی هم برنامهای شبانه است.محسن برمهانی، معاون سیما در گفت‌وگو با برنامه اســتودیو هشت رادیو نمایش که پنجشنبه همزمان با اختتامیه جشنواره عمار روی آنتن رفت درباره تعامل با جشنواره‌های سینمایی بیان کرد: هر چقدر جشنواره‌ها کشور به سمت مردم و آحاد مردم برود طبیعتا استقبال ســازمان صداوسیما به‌عنوان رســانه مردم و هم‌افزایی و تعاملش هم بیشــتر خواهد شد. مجتبی امینی آخرین تهیه‌کننده برنامه هفت بود که حالا دبیری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر را بر عهده دارد. به گزارش مهر،برنامه هفت سال‌ها از شبکه سه سیما و اجرای مجریانی همچون فریدون جیرانی،محمود گبرلو، بهروز افخمی، محمدحسین لطیفی و رضا رشیدپور روی آنتن رفته و حالا در دوره جدید قرار است این برنامه از شبکه نمایش به تولید و پخش برسد.