آیا انتخابات مجلس دوازدهم سکوی بازگشت علی لاریجانی به سیاست خواهد بود؟

گروه سیاسی: دفتر علی لاریجانی روزگذشته اعلام کرده است که او هیچ اظهارنظری مبنی بر ورود در عرصه انتخابات مجلس در جلسه با یکی از نمایندگان ادوار مجلس نداشته و نقل قول منتشر شده از ایشان خلاف واقع و عاری از حقیقت است. ماجرای حضور علی لاریجانی در انتخابات مجلس آتی،هفته گذشته از چند گفت‌وگو شروع شد.

ابتدا کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی درباره وضعیت فعلی و راه‌های برون‌رفت از آنچه او کشتی به گل نشســته می‌خواند، صحبت کرد و در گفت‌وگو با پایگاه خبری مدارا گفت که علی لاریجانی در صورت حضور در انتخابات،ناخدای کشتی توفان زده‌ای خواهد بود که رئیسی آن را به گل نشانده است. او همچنین گفته بود که لاریجانی نشــان داده، شخصی است که دست از مبارزه نمی‌کشد. این اظهارات منشا تایید و تکذیب نمایندگان ادوار نزدیک به علی لاریجانی شد. کمال‌الدین پیرمؤذن در خصوص احتمال حضور علــی لاریجانی در انتخابات ریاســت جمهوری چهاردهم در توییترش نوشت: بی‌زحمت داماد روحانی در خصوص پدر همسرشان اظهارنظر فرمایند و بَس. رئیس گل ما دکتر علی لاریجانی به اتفاق جمعی از همفکران در اکثر حوزه‌های انتخابیه سراسر کشــور، کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند و بس!

این توییت درحالی منتشر شد که عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده آمل در مجلس دهـم و از چهره‌های نزدیک به علی لاریجانی درخصوص همین مطلب به مدارا گفت: نخســت اینکه آقای علی لاریجانی ســخنگو ندارد و کســی نمی‌تواند از سوی ایشان اظهارنظر کند و دوم اینکه این را با قاطعیت اعلام می‌کنم که آقای لاریجانی برای انتخابات مجلس دوازدهم هیچ برنامه‌ای ندارد. موضوع بازگشت علی لاریجانی به سیاست از چند ماه بعد از آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی مطرح شــده است. هر بار حضور او در برنامه‌های تلویزیونی یا یک سخنرانی دوباره همین مساله را به تیتر رسانه‌ها تبدیل می‌کند. با این حال او همواره در اطلاعیه‌هایی کوتاه یا از طریق چهره‌های نزدیک به خود این موضوع را رد کرده است. بر تکذیب شرایط فعلی اما چندان اتکایی نیست. از یاد نبریم که تا هفته‌های منتهی به زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نیز بارها و بارها علی لاریجانی گفته بود که کاندیدا نمی‌شود اما به یکباره با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور معادلات انتخاباتی را بر هم و البته مُهر ردصلاحیت را در پرونده خود زد.