هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس از گل‌محمدی خواسته‌اند تمرکزش را روی مسائل فنی تیم بگذارد

باخت غیرمنتظره پرســپولیس به هوادار همه را شوکه کرد. حتی هواداران استقلال را.چون آنها فکر می‌کردند در روزی که تیمشان موفق شــده پیکان را ببرد و با پرسپولیس هم‌امتیاز شود، شاگردان یحیی گل‌محمدی هوادار را می‌برند تا دوباره ۳ امتیاز از استقلال پیش بیفتند. اما پرسپولیس با ارائه یکی از ضعیف‌ترین بازی‌هایش زیر نظر یحیی کاری کرد که واکنش فوری هواداران این تیم را در پی داشت. پرتاب اشیا و گلوله برف به سمت بازیکنان تصویری اســت که مدت‌ها در فوتبال ایران مشاهده نمی‌شد. این واکنش اما فقط مربوط به این بازی نبود. هیچ هواداری با یک بازی بد چنین واکنشی نشان نمی‌دهد. پرسپولیس در ۵ بازی آخرش در لیگ فقط دو برد داشــته. دو باخت و یک تساوی هم این مدت کسب کرده. این یعنی،تیم‌ یحیی فقط ۷ امتیاز از ۱۵ امتیازی را که می‌توانست بگیرد گرفته است. در همین مدت، سپاهان ۵ بازی‌ آخرش را برده و استقلال در ۴ بازی از ۵ بازی آخرش به پیروزی رسیده. این نتایج باعث شد پرسپولیس نه‌تنها اختلاف نسبتاً زیادی را که در پایان نیم‌فصل با سایر تیم‌ها ایجاد کرده بود از دست بدهد، بلکه صدر جدول را هم به سپاهان واگذار کند و ۳ امتیاز هم از این تیم عقب بیفتد.استقلال هم که با پرسپولیس هم‌امتیاز شده و با روندی که دو تیم دارند اصلاً بعید نیست از پرسپولیس پیشی بگیرد. همه این عوامل دست‌به‌دست هم دادند تا یحیی دوباره مورد انتقاد هواداران قرار بگیرد و حتی بخشــی از آنها خواستار برکناری سرمربی پرسپولیس شــوند.

روز سه‌شنبه اما جلسه هیات‌مدیره پرسپولیس برگزار شد و اعضای هیات‌مدیره به‌اتفاق حمایت خودشان از یحیی را اعلام کردند. اما نکته این است که از سرمربی تیمشان خواسته‌اند کمتر به حواشی بپردازد و تمرکزش را روی مسائل فنی بگذارد. منظور آنها از حواشی البته مصاحبه‌های تند یحیی و اعتراضش به داوری بود. اعضای هیات‌مدیره اعلام کردنــد از اینکه داوری‌ها در نیم‌فصل دوم به‌شدت به پرسپولیس آسیب زده آگاهی دارند. حتی در همین بــازی آخر مقابل هــوادار هم با تایید همه کارشناســان، قبل از گلی که حریف زد داور خطا روی بازیکن پرســپولیس را نگرفت. با این وجود، از یحیی خواسته شد کمتر به این مسائل بپردازد. 

حقیقت هم این است که به نظر می‌رسد یحیی تمرکز کاملی روی تیمش ندارد. او ترکیب تیمی که در آبادان به پیروزی رسیده بود تغییر داد. این اتفاق کمتر رخ می‌دهد. مثلا ریکاردو ساپینتو از وقتی به ترکیب موفق تیمش دست پیدا کرده دیگــر آن را تغییر نمی‌دهد و به همین دلیل اســت که ۴ پیروزی متوالی به دســت آورده است. یحیی در نیمه دوم بازی با هوادار هم بعد از مدت‌ها تصمیم گرفت تیمش را ۳ دفاعه بچیند! این درحالی است که پرسپولیسی‌ها خیلی وقت است بازی با ۳ دفاع را تمرین نکرده‌اند. برای همین بود که بازی پرسپولیس در نیمه‌ دوم اصلاً شکل نگرفت و موقعیت گل چندانی نصیب این تیم نشد. تعویض‌های یحیی هم تغییر چندانی در روند بازی ایجاد نکرد. ضمن اینکه دلیل اصرار بر بازی کردن شیخ دیاباته در نیمه دوم با وجود مصدومیت و عدم استفاده از بازیکنانی مثل مهدی عبدی و امید عالیشاه در نیمه‌دوم مشخص نشد. از همه این مسائل می‌شود اینطور نتیجه گرفت که در هفته‌های اخیر یحیی تمرکز کافی روی تیمش نداشته است. درخواست هیات‌مدیره از او این مقطع هم بر همین اساس بوده. بازی بعدی پرسپولیس در جام حذفی و مقابل ســپاهان اصفهان برگزار می‌شود که بازی بسیار مهمی است. شکست در بازی و حذف از جام حذفی می‌تواند تبعات زیادی برای پرسپولیس داشته باشد. برای همین یحیی باید همه تلاشش را برای عبور از این مقطع به کار بگیرد.